Izolace střechy

Izolace šikmých střech a strmých střech

Stropy, střechy a podhledy způsobují největší únik tepla. Použitím stříkané pěny EXY zaizolujete všechny těžce dostupná místa, vytvoříte vzduchovou bariéru a maximalizujete komfort Vašeho bydlení. 

Největší výhodou izolace střechy je zlepšení energetické účinnosti. V zimě uniká střešní konstrukcí až 50 % tepla, pokud není řádně izolována. A protože teplo vždy stoupá směrem nahoru, izolace střechy je zvláště důležitá. Pěna vytváří 100% bezešvou monolitickou a souvislou izolaci bez spojů. Díky expanzi pěny se dostane i na velmi obtížně přístupná místa. 

Izolace mezi krokvemi

Izolace mezi krokve je klasická forma izolace střechy. I zde jsou stříkané pěny EXY ideální, protože vyplní všechny mezery i dutiny mezi nimi. Tato celistvá vrstva pak pomáhá eliminovat tepelné mosty a nežádoucí proudění vzduchu v konstrukci.

Tloušťku izolace lze individuálně upravit nanesením několika vrstev. A díky izolační vrstvě bez spojů, tedy celistvé izolaci z polyuretanové stříkané pěny zajistí maximální komfort uvnitř budovy. 

Izolace plochých střech

Pokud se jedná o zateplení plochých střech, je třeba dbát nejen na podklad, ale také na povětrnostní podmínky. Stříkaná izolační pěna je vhodná téměř na všechny druhy střech. Při izolaci plochých střech doporučujeme následně použít ochranný nátěr EXY FLEX, který výrazně prodlouží životnost izolace a také ji ochrání před přímým slunečním zářením.

StříkanÁ izolaČNÍ PĚNA VE STŘEŠNÍ KONSTRUKCI

  • Nevyžaduje mechanické kotvení
  • Rychlá aplikace izolace až 300 m2 za den ve dvou lidech
  • Minimálně zatěžuje konstrukci budovy
  • Zabraňuje tvorbě tepelných mostů
  • Má dlouhodobou životnost a neměnné izolační parametry
  • Je zdravotně nezávadná

reference

Pro izolaci plochých střech polyuretanovou pěnou EXY doporučujeme použít EXY FLEX  silikonový ochranný nátěr proti vlhkosti a UV záření. Tento jednosložkový nátěr lze také použít pro opravy a střechy (nové i starší).

Díky vynikajícímu poměru cena–výkon se izolace střechy stříkanou pěnou HONTER vyplatí už po relativně krátké době. Kvalita naší izolace ze stříkané pěny se během 35 let prokázala tisíckrát. 

Co je třeba zvážit při používání

Izolace střešní pěnou EXY je vhodná pro nové i stávající střechy. Před nástřikem musí být povrch důkladně připraven a očištěn. Vrstva izolační pěny má tloušťku 5 cm a více. Pěna expanduje během několika sekund. Po několika minutách lze po povrchu znovu chodit.

Na závěr musí být použit ochranný střešní nátěr EXY FLEX ™.

Silikonový střešní nátěr spolehlivě vydrží déle než 20 let.

Střešní izolace je nenáročná na údržbu. Na rozdíl od jiných systémů, které musí být někdy vyměněny po 10 až 15 letech, izolace střešní pěnou vydrží nejméně 20 let – a to s trvale izolačními vlastnostmi.

výrobky

EXY 09:
Osvědčená! Efektivní, zvláště prodyšná díky své struktuře otevřených buněk.

EXY 34 HFO:
Jeden z nejúčinnějších izolačních materiálů, které jsou komerčně dostupné. Nová generace EXY 34 HFO.

Nátěry:
Dobrá ochrana před povětrnostními vlivy: K ochraně povrchu a konstrukce používejte naše vysoce kvalitní nátěry.

Máte zájem?

Ať už jde o nový stavební projekt nebo následnou izolaci – rádi vám poradíme!

další informace

Informace pro architekty

Co je pro vás jako architekta důležité. Zjistěte více o nás, možnosti spolupráce a našich produktych.

Ke stažení

Podrobné informace, katalogové listy a zajímavá fakta.