FAQ – Často kladené dotazy

Oba druhy pěn jsou vynikající izolační materiály s téměř bezkonkurenčními izolačními parametry. Rozdíl mezi pěnami spočívá v tom, že izolace s uzavřenou strukturou buněk je vhodná do prostorů kde není dostatek místa, nebo do prostor jakou jsou sklepy, prádelny, podlahy a podobně. Od 6cm tloušťky působí jako parozábrana. Naproti tomu stříkaná pěna s otevřenou strukturou buněk na vodní bázi je difúzně otevřená a umožňuje průchod vodní páry, což zabraňuje výskytu plísní a stavební konstrukce může dýchat. Je tedy vhodná i do dřevostaveb a difúzně otevřených staveb.

Stříkanou pěnovou izolací EXY lze nahradit prakticky veškeré tzv. klasické izolační postupy a materiály. Je vhodná pro nové stavby nebo rekonstrukci objektů. Používá se od izolace základů, izolace podlah až po izolaci obvodového pláště budov a střech. Jako jediná firma na trhu nabízíme různe druhy stříkané PUR pěny které mají rozdílné technické parametry a vlastnosti. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.

Hlavním rozdílem našich produktů je vlastní výroba. EXY pěny nejsou dovážené či překupované pěny. Jedná se o prémiovou řadu izolačních pěn které sami vyvíjíme a vyrábíme a máme plnou kontrolu nad kvalitou vstupního materiálu, což nás zcela odlišuje od ostatních firem na trhu. Jak výroba tak i samotná kvalita aplikace je klíčovou jak pro naše partnery, tak i pro naše koncové zakazníky. Kontrolujeme odbornost našich partnerů. Tato jedinečná kombinace má velký vliv na kvalitu finálního produktu a servisu, který náš zákazník dostává. V Evropě je řada firem, které nabízí různé pěny, které jsou často náhražkou kvalitních pěn, nebo jsou doslova nebezpečné a používají zakázané látky, které jsou hořlavé a toxické. Zákazník nepozná rozdíl a často naletí na různé triky firem, které nemají ani dostatečné vybavení, zázemí, odbornost. Dalším faktorem je i cena. Nekvalitní pěna je levnější v řádu desítek procent a zákazník zvolí sice levnější pěnu a myslí, že ušetří, což je pravý opak. V domnění, že má kvalitní stříkanou pěnu, defacto prodělá a neušetří žádné peníze. Dále může docházet ke značným problémům z plísní, scvrkávání pěny, drolení, možného zápachu a podobně. Pro zvolení kvalitní pěny jsou nutné certifikáty z nezávislých certifikovaných laboratoří, které opravdu potvrdí parametry izolační pěny. Dále pomůže přečíst si o daném produktu na internetu, což je velice dobrý nástroj k posouzení. Spousta menších firem v České republice uvádí superlativy o tom, odkud pěna pochází, kdo ji vyrábí, mění jméno produktu. Na certifikátu v ČR je možné uvést informaci, že daná firma je výrobce a zákazník nemá šanci zjistit, co to je za produkt a vzniká tak velký problém. Izolační materiály EXY nelze srovnávat – porovnávat s jinými produkty, které se běžně vyskytují na trhu. Společnost HONTER působí v celé Evrospké Unii a USA naše know how a více jak 25 leta histore z nás dělá silného partnera ve výrobě a vývoji polyolu na vyrobu polyurethanů a jiných produktů.

Stříkaná pěna EXY je jedinečná, unikátní směs složky B. Dvoukomponentní systém (složky A Izokyanátu a složky B polyolu), při jejichž smíchání pod určitou teplotou a tlakem vznikne PUR pěna, ve které vytvoří miliony malých vzduchových bublinek. Směs pomocí nadouvadel expanduje na 50 až 150 násobek svého původního objemu, v závislosti na druhu pěny. Pěny dělíme dle vzniklé buněčné struktury na otevřenou, nebo uzavřenou strukturu buněk. To je velký rozdíl a je nutné pochopit výhody a nevýhody. Je velice důležité zvolit odborné a dobře proškolené aplikační firmy, které jsou proškoleny přímo výrobce. Neodborná aplikace pěny může mít fatální následky.

Pokud je pěna správně nainstalovaná (zpracovaná) tak nemění svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti budovy a má neměnné izolační parametry. Stříkaná pěna EXY přilne k podkladu a to bez nutnosti mechanického kotvení, vytvoří bezespárou izolační vrstu. Pěna vyplní všechna těžce dostupná místa a eliminuje tepelné mosty, zabraňuje průniku studeného/teplého vzduchu dovnitř budovy.

Izolace EXY vytvoří celistvou izolační vrstvu, eliminuje proudění vzduchu a posouvá rosný bod mimo stavební konstrukci domu. Rovněž eliminuje proudění vzduchu a vytváří obálku domu (envelope system), což je velice důležité.

Polyurethanová pěna pro hlodavce není zdrojem potravy.

Požádejte o cenu
Nejste si jistí? Nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku přesně pro Vaši stavbu.
Kalkulace ceny
Máte zájem pracovat s našimi produkty?
Jsme jediným výrobcem PU pěn v ČR. Nabízíme profesionální technologii, servis & kompletní zaškolení.
Kontaktujte nás